Zawody kajakowe o puchar Komendanta ZG OSP RP w Szydłowie 19.07.2017 r.

       19 lipca na jeziorze Dąb zostały zorganizowane zawody kajakowe o puchar Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szydłowie – Grzegorza Orłowskiego. Przed startem zostały omówione zasady bezpieczeństwa w zachowaniu się na wodzie. Po zwodowaniu kajaków wszyscy uczestnicy zawodów zajęli miejsca na starcie do wyścigu głównego, który po pasjonującym przebiegu wygrała osada OSP Stara Łubianka. Po rozegraniu wyścigu, wyruszyliśmy na spływ kajakowy rzeką Różycą. Dzięki pięknej pogodzie, mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki rezerwatu przyrody. Po dopłynięciu do miejscowości Krępsko, przejechaliśmy do Gospodarstwa Agro-Turystycznego Info-Kajak w Tarnowie na podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz pucharów. Uczestników zmagań nagradzali Radni Rady Powiatu w Pile Mirosław Pierko, Jerzy Wiesiołek, Wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, Prezes OSP RP w Szydłowie Jacek Kliś, Komendant OSP RP w Szydłowie Grzegorz Orłowski. Po wręczeniu nagród wszyscy udali się na posiłek przygotowany przez gospodarza firmy Info-Kajak Pana Tadeusza Obrockiego wraz z małżonką.

       Wyniki zawodów przestawiają się następująco:

I miejsce OSP Stara Łubianka
II miejsce OSP Szydłowo
III miejsce OSP Skrzatusz
IV miejsce OSP Pokrzywnica OSP Róża wielka