Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Kampania społeczno - edukacyjna KP PSP Piła PDF Drukuj Email

Okres jesienno - zimowy to nie tylko chłód, który z nią przychodzi, ale także ogrzewanie domów za pomocą pieców centralnego ogrzewania lub kominków. Zjawisko jakie związane jest z ogrzewaniem domów za pomocą pieców, bądź kominków, to zapalenie się sadzy w kominie. Zapalenie się sadzy w kominie może spowodować pęknięcie komina, a co za tym idzie …?! Przedostanie się pożaru do wnętrza pomieszczeń, a drobne i mało zauważalne pęknięci otwierają drogę dla cichego zabójcy jakim jest CZAD.

Aby zapobiec tego typu zdarzeniom właściciele budynków mieszkalnych powinni zadbać we własnym zakresie lub wynajmując firmy zajmujące się tego typu usługami o systematyczne czyszczenie przewodów dymowych wentylacyjnych (sprawdzanie co 3 miesiące, 2 razy do rok czyszczenie).

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, autorstwa kolegów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile:

Pożar słomy w Kotuniu 30.11.2016 r. PDF Drukuj Email

Ostatniego dnia listopada bieżącego roku o godzinie 13:06 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru w miejscowości Kotuń. Na miejscu zastaliśmy palące się snopki słomy, które znajdowały się wewnątrz obory. Na palącą się słomę podano 6 prądów wody w natarciu. Po pięciu godzinach udało się ugasić pożar.
       Siły I Środki :
- PSP Piła 551p21
- PSP Piła 551p25
- PSP Piła 550p91 Skoda
- PSP Piła 551p90 MITSUBISHI L-200
- OSP Stara Łubianka 559p16
- OSP Szydłowo 559p15
- OSP Skrzatusz 558p05
- OSP Róża Wielka 558p03
- OSP Kruszewo 559p22
- Policja

Z wizytą w ZS im Stanisława Staszica w Pile PDF Drukuj Email

foto: Leszek Ćwikła

20 października br. przedstawiciele naszej jednostki udali się na zajęcia do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie czterech klas oraz grupa harcerzy. Wszystkich gorąco przywitał dyrektor pan Marek Święszkowski. Na wykładach, naczelnik dh Piotr Ferster opowiedział o działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, jakie są zagrożenia współczesnego świata. Podczas zajęć, wspólnie z grupą harcerzy działających przy ZS im Stanisława Staszica, zastępca naczelnika  dh Mateusz Grzelak i d-ca sekc. dh Andrzej Bajer przeprowadzili pokaz z ratownictwa medycznego. Chętni mogli przymierzyć ubranie specjalne Nomex oraz aparat  ochrony dróg oddechowych. Po krótkiej teorii wszyscy uczestnicy udali się na plac przy szkole, gdzie mogli zobaczyć wyposażenie naszego samochodu i spróbować swoich sił z szybkim natarciem. Zajęcia odbyły się dzięki naszemu młodemu adeptowi dh Szymonowi Bujanowskiemu uczniowi, drugiej klasy tejże szkoły i panu Leszkowi Ćwikła.

Wizyta młodzieży z ZSP w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

Na początku listopada Naszą jednostkę odwiedziła młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Prezes dh Zbigniew Grzelak, naczelnik dh Piotr Ferster i z-ca naczelnika dh Mateusz Grzelak zapoznali uczestników spotkania z działalnością OSP, sprzętem jakim na co dzień posługują się strażacy podczas akcji ratowniczo gaśniczych.

Czołówka w Dobrzycy 17.10.2016 r. PDF Drukuj Email

17 października o godzinie 7:58 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Dobrzyca. Na miejscu okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe w wyniku czego jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, pomocy przy załadunku samochodów na lawety oraz uprzątnięciu jezdni. Na miejscu zdarzenia działał również zastęp z JRG 1 Piła, Policja, ZRM. Utrudnienia trwały 2 godziny.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»