Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 39975
Reklama
Dzień Niepodległości w Gminie Szydłowo PDF Drukuj Email

 foto: p. Beata Taracińska

       Obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Szydłowo rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Starej Łubiance. Homilię wygłosił ks. proboszcz Roman Piwoński. Po Nabożeństwie wszyscy udali się w uroczystym przemarszu pod pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa gdzie znajduje się tablica upamiętniająca „Twórców i Obrońców Polski”.
       Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, patriotyczny montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie ZS im Władysław Stanisław Reymont w Starej Łubiance. Po uroczystym apelu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.
       W uroczystościach pierwszej części swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Szydłowo p. Dariusz Chrobak, Przewodniczący Rady Gminy p. Edward Bęben, Radni Gminy, Komendant Gminny dh Roman Tunkiewicz, druhny i druhowie OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz, OSP Róża Wielka. Poczty Sztandarowe: ZS im Władysława Stanisław Reymonta, ZS im Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej im Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej, OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo. Dyrektorzy i nauczyciele szkół.
       Kończąc pierwszą część tego wyjątkowego dla nas dnia Wójt p. Dariusz Chrobak podziękował mieszkańcom, szkołom, druhnom i druhom, za przybycie na uroczystość w Starej Łubiance i zaprosiła na drugą część tych obchodów do Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie .

 
Pożar ciągnika w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

       9 listopada o godzinie 4:14 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do pożaru ciągnika rolniczego w miejscowości Stara Łubianka Kolonia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy ciągnik w całości objęty ogniem. Zostały podane dwa prądy wody jeden w natarciu na palący się ciągnik, a drugi w obronie na pomieszczenie gospodarcze znajdujące się w bardzo bliskiej odległości. Na miejsce akcji po kilku minutach dotarł również zastęp JRG 1 Piła GCBA 9,5/52 oraz OSP KSRG Szydłowo GBA 2,5/16. Działania trwały ponad 2 godziny. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Pile.

 
Pożar wewnętrzny - warsztaty PDF Drukuj Email

       W dniu 8 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile zorganizowane zostały warsztaty z zakresu taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Podczas zajęć teoretycznych, które poprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 mł. kpt. Jarosław Kołak, słuchacze warsztatów dowiedzieli się o taktykach gaszenia pożarów, wentylacji nadciśnieniowej i podciśnieniowej, technikach sprawiania linii gaśniczych w budynkach wielorodzinnych. Dalsza część zajęć, to praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. W tym celu kolumna straży udała się na ul. Powstańców Wielkopolskich. W starym budynku, przeznaczonym do rozbiórki, przeprowadzona została symulacja dużego zadymienia pomieszczeń, dużą rolę odegrali tu mł. kpt. Paweł Kamiński i sekc. Mateusz Kentzer z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i BHP KP PSP Piła. Strażacy w aparatach ODO w małych grupach 4-5 osobowych sprawdzali jak poruszać się w gęstym dymie i co się dzieje podczas wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń, przy użyciu wentylatora oddymiającego. W zajęciach uczestniczyli strażacy z JRG 1 i JRG 2, OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Wyrzysk i OSP Białośliwie.

foto: mł. kpt. Paweł Kamiński

 
Kolizja w Nowej Łubiance PDF Drukuj Email

       27 października o godzinie 7:20 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do kolizji drogowej na drodze Krajowej nr 10 w miejscowości Nowa Łubianka. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe mercedes i hyundai. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w ruchu na K 10 trały prawie 2 godziny.

 
Spotkanie Zarządu Powiatowego OSP RP PDF Drukuj Email

       W dniu 19.09.2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego OSP, w którym uczestniczył pan starosta pilski Mirosław Mantaj oraz Komendant Powiatowy PSP bryg. Rafał Mrowiński naszą jednostkę reprezentował Prezes dh Zbigniew Grzelak.
       

       W trakcie spotkania został przekazany dyplom oraz puchar dla MDP dziewcząt OSP Stara Łubianka za zajęcie 3 miejsca (po weryfikacji uczestników przez komisję sędziowską) w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych, które odbyły się w Osieku. Miłym akcentem tego spotkania było odznaczenie Naszego Prezesa złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, który odebrał z rąk Członka Zarządu Głównego OSP RP, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Krzysztofa Fojta.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14