Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Pożar poddasza w Dobrzycy PDF Drukuj Email

5 lutego o godzinie 11:00 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Piła, zadysponował zastęp OSP Stara Łubianka do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Dobrzyca. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu. Pożar udało się szybko zlokalizować i ugasić. Kolejne działania polegały na rozebraniu spalonej części dachu oraz dokładnym sprawdzeniu kamerą termowizyjną poddasza. Na miejscu działali strażacy z JRG 1 Piła, Oficer Operacyjny Miasta, Komendant PSP w Pile, Policja, pogotowie energetyczne.

Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance informuje, że dnia 06 lutego 2016 r. o godzinie 15:30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, w sali parafialnej "Nazaret".

Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszamy w dniu zebrania na godzinę 19:00.

Najechanie za Starą Łubianką na K10 PDF Drukuj Email

21.10.2015r. w godzinach nocnych 2:40 na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Starą Łubianką a Nową Łubianką doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku najechania jeden z pojazdów został zepchnięty z pasa drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowana została jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, kierowaniu ruchem i sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu oprócz naszego zastępu działały 4 radiowozy policji, JRG1 Piła, oraz zespół ratownictwa medycznego. Utrudnienia na DK 10 trwały 6 godzin.

Spłonęła leśniczówka w Krępsku Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Dnia 31 października o godzinie 23:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Krępsko. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy w całości objęte ogniem poddasze. Podaliśmy dwa prądy gaśnicze w natarciu, w miarę docierania następnych sił i środków pożar udało się zlokalizować następnie przystąpiono do dogaszania. Na miejscu działały JRG 1 Piła, JRG Złotów, OSP Krajenka, OSP Szydłowo, OSP Głubczyn, obecni również byli Oficer operacyjny miasta, Komendant PSP mł. bryg. Rafał Mrowiński, Wójt Gminy Szydłowo p Dariusz Chrobak oraz Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo p. Piotr Drożdż. Po ugaszeniu pożaru wszystkie jednostki zostały odesłane, natomiast nasz zastęp dozorował miejsce akcji do godziny 7:00.

Czołówka na K10 PDF Drukuj Email

W czwartek 24 lipca o godzinie 5:41 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pile zadysponował zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piła. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci zostały poszkodowane i przewiezione przez ZRM do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu zdarzenia działały 2 zastępy z JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, 2 karetki pogotowia oraz policja.

W trakcie działań zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka został zadysponowany do kolejnego zdarzenia drogowego. Oddalonego około 2 km od poprzedniego w kierunku Starej Łubianka. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody osobowe znajdujące się na poboczu drogi. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu baterii akumulatora. Po usunięciu aut przez pomoc drogową, ze względu na duże uszkodzenia przydrożnego drzewa, podjęto decyzję o wycięciu. Na miejsce zdarzenie również dotarł zastęp JRG 1 Piła, po zakończeniu działań na pierwszym wypadku. Po neutralizacji płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia przekazano policji i zastępy straży udały się do remiz. Utrudnienia na K-10 trwały 3 godziny.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»