Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 39197
Reklama
Kolizja w Nowej Łubiance PDF Drukuj Email

       27 października o godzinie 7:20 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do kolizji drogowej na drodze Krajowej nr 10 w miejscowości Nowa Łubianka. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe mercedes i hyundai. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w ruchu na K 10 trały prawie 2 godziny.

 
Pożar wewnętrzny - warsztaty PDF Drukuj Email

       W dniu 8 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile zorganizowane zostały warsztaty z zakresu taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Podczas zajęć teoretycznych, które poprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 mł. kpt. Jarosław Kołak, słuchacze warsztatów dowiedzieli się o taktykach gaszenia pożarów, wentylacji nadciśnieniowej i podciśnieniowej, technikach sprawiania linii gaśniczych w budynkach wielorodzinnych. Dalsza część zajęć, to praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. W tym celu kolumna straży udała się na ul. Powstańców Wielkopolskich. W starym budynku, przeznaczonym do rozbiórki, przeprowadzona została symulacja dużego zadymienia pomieszczeń, dużą rolę odegrali tu mł. kpt. Paweł Kamiński i sekc. Mateusz Kentzer z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i BHP KP PSP Piła. Strażacy w aparatach ODO w małych grupach 4-5 osobowych sprawdzali jak poruszać się w gęstym dymie i co się dzieje podczas wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń, przy użyciu wentylatora oddymiającego. W zajęciach uczestniczyli strażacy z JRG 1 i JRG 2, OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Wyrzysk i OSP Białośliwie.

foto: mł. kpt. Paweł Kamiński

 
Zagłosuj na dh Piotra Ferstera PDF Drukuj Email

       Zagłosuj na Naczelnika dh Piotra Ferstera, w konkursie na Najpopularniejszego Strażaka Ochotnika – Jednostkę OSP Wielkopolski 2014.

Więcej informacji pod linkiem:


http://www.gloswielkopolski.pl/plebiscyt/karta/785,piotr-ferster-osp-stara-lubianka,23975,id,t,kid.html


Aby zagłosować,
wyślij SMS o treści:
NASZ.50
na numer
72355
(koszt 2,46 zł z VAT)

 
Spotkanie Zarządu Powiatowego OSP RP PDF Drukuj Email

       W dniu 19.09.2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego OSP, w którym uczestniczył pan starosta pilski Mirosław Mantaj oraz Komendant Powiatowy PSP bryg. Rafał Mrowiński naszą jednostkę reprezentował Prezes dh Zbigniew Grzelak.
       

       W trakcie spotkania został przekazany dyplom oraz puchar dla MDP dziewcząt OSP Stara Łubianka za zajęcie 3 miejsca (po weryfikacji uczestników przez komisję sędziowską) w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych, które odbyły się w Osieku. Miłym akcentem tego spotkania było odznaczenie Naszego Prezesa złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, który odebrał z rąk Członka Zarządu Głównego OSP RP, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Krzysztofa Fojta.

 
Pożar ścierniska i nasypu kolejowego PDF Drukuj Email

       1 sierpnia br. o około godziny 15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska i nasypu kolejowego, pomiędzy Skrzatuszem a Różewem. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o dodatkowe siły i środki. W gaszeniu pożaru uczestniczyły 2 zastępy z JRG I Piła, 2 zastępy z JRG Wałcz, OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo i OSP Skrzatusz. Działania trwały blisko 2 godziny. Teren pogorzeliska został przekazany pod dozór właścicielowi.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13