Pracowity piątek 31.03.2017 r. PDF Drukuj Email

31 marca o godzinie 14:29 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Witankowo. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, a następnie w rozgarnianiu i przelewaniu słomy. W działaniach uczestniczyli także strażacy z OSP Witankowo, OSP Nowa Szwecja, PSP Wałcz, WSP Wałcz. Działania zakończyliśmy po około dwóch godzinach.

Tego samego dnia gdy uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej ulicami naszej miejscowości o godzinie 18:42 ponownie rozległ się dźwięk syreny. Po błyskawicznym dotarciu do remizy zostaliśmy poinformowani o kolizji drogowej na DK 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piłą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy jeden rozbity samochód osobowy, który znajdował się poza drogą oraz samochód ciężarowy na jednym pasie ruchu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, oraz uprzątnięciu jezdni. W działaniach uczestniczył również patrol policji. Po godzinie wróciliśmy do remizy.

. PDF Drukuj Email

Święty Mikołaj odwiedził strażaków w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

18 grudnia w remizie strażackiej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe wszystkich druhów i druhen wraz ze ich pociechami. Spotkanie odbyło się w towarzystwie Świętego Mikołaja, który przybył do nas wozem bojowym i wręczył wszystkim dzieciom słodkie upominki. Następnie naczelnik naszej jednostki dh Piotr Ferster złożył wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe i noworoczne po czym wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Potem w świątecznej atmosferze wszyscy udali się na drobny poczęstunek. Było to miłe oderwanie się od świątecznych przygotowań.

tekst: dh Dominika Bujanowska

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

Film:OSP Star Łubianka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz upływającego roku,
Pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech świąteczny czas zamieni się w magiczne chwile spędzone w gronie rodzinnym,
A przy Waszych stołach nigdy nie zabrakło miłości, dobroci i nadziei.
Aby cudowny śpiew kolęd oraz zapach potraw wypełnił każdy zakątek domu.
Niech pierwsza gwiazdka spełni każde marzenie i myśl płynącą prosto z serca.
Oby pokój oraz ciepło Świąt towarzyszyło nam przez cały następny rok
I by szczęście nigdy nie opuściło kochających się ludzi.
Zdrowia, Szczęścia, Miłości oraz wszelkiej Pomyślności składa:
                                                                             Zarząd OSP w Starej Łubiance

Najechał na tył lawety PDF Drukuj Email

16 grudnia o godzinie 10:22 zostaliśmy powiadomieni o zdarzaniu drogowym na drodze K10 między Starą Łubianką a Piłą. Na miejscu okazało się że samochód osobowy uderzy w naczepę. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Działania zakończyliśmy po około dwóch godzinach.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»