Czołówka na K10 PDF Drukuj Email

W czwartek 24 lipca o godzinie 5:41 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pile zadysponował zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piła. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci zostały poszkodowane i przewiezione przez ZRM do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu zdarzenia działały 2 zastępy z JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, 2 karetki pogotowia oraz policja.

W trakcie działań zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka został zadysponowany do kolejnego zdarzenia drogowego. Oddalonego około 2 km od poprzedniego w kierunku Starej Łubianka. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody osobowe znajdujące się na poboczu drogi. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu baterii akumulatora. Po usunięciu aut przez pomoc drogową, ze względu na duże uszkodzenia przydrożnego drzewa, podjęto decyzję o wycięciu. Na miejsce zdarzenie również dotarł zastęp JRG 1 Piła, po zakończeniu działań na pierwszym wypadku. Po neutralizacji płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia przekazano policji i zastępy straży udały się do remiz. Utrudnienia na K-10 trwały 3 godziny.

Pożar zboża w Samborsku PDF Drukuj Email

18 lipca o godzinie 14:35 zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru zboża w miejscowości Samborsko w powiecie złotowskim. Na miejscu zdarzenia działały zastępy z: JRG Złotów, JRG 1 Piła, OSP Jastrowie, OSP Okonek, OSP Osówka, OSP Tarnówka, OSP Sypniewo, OSP Radawnica, OSP Podgaje oraz samolot Dromader z Krępska. Spaleniu uległo około 50 ha.

Wypadek między Krępskiem a Dobrzycą PDF Drukuj Email

W dniu 10.07.2015 r. zastęp OSP Stara Łubianka zadysponowano do zdarzenia drogowego na 170 km drogi krajowej nr 11, pomiędzy Krępskiem a Dobrzycą. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe: zespół ratownictwa medycznego radiowóz policji drogowej, zastęp JRG 1 SLRt Renault Mascott oraz GBA 2,5/25 OSP Stara Łubianka. W wyniku nieustalonych okoliczności samochód osobowy Renault Kangoo jadący w kierunku Piły, zjechał na lewą stronę, następnie pobocze i po około 100m uderzył w drzewo kierujący po udzieleniu pomocy medycznej pozostał na miejscu zdarzenia okoliczności wyjaśnia KPP PIŁA.
Nasze działania, ok.1.5godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na feralnym odcinku oraz pomocy w uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

Dachowanie na moście w Krępsku PDF Drukuj Email

17 lipca przed godziną 11 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do dachowania samochodu na trasie Piła - Krępsko. Na miejscu zdarzenia okazało się, że jedna osoba w stanie ciężkim została zabrana do Szpitala Specjalistycznego w Pile. W akcji brały udział 3 zastępy JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, ZRM oraz Policja

Wypadek pomiędzy Piłą a Dobrzycą PDF Drukuj Email

5 lipca o godzinie 18:13 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11, pomiędzy Piła a Dobrzycą. W zdarzeniu uczestniczyły aż 4 samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie 11 osób. Jedną osobę poszkodowaną odwieziono do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu działały 2 zastępy z JRG 1, OSP Stara Łubianka, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 3 radiowozy Policji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem wahadłowym, oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia trwały 3 godziny. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia KPP w Pile.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»