Zagłosuj na dh Piotra Ferstera PDF Drukuj Email

Zagłosuj na Naczelnika dh Piotra Ferstera, w konkursie na Najpopularniejszego Strażaka Ochotnika – Jednostkę OSP Wielkopolski 2014.

Więcej informacji pod linkiem:

Aby zagłosować,
wyślij SMS o treści:
NASZ.50
na numer
(koszt 2,46 zł z VAT)

Pożar ścierniska i nasypu kolejowego PDF Drukuj Email

1 sierpnia br. o około godziny 15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska i nasypu kolejowego, pomiędzy Skrzatuszem a Różewem. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o dodatkowe siły i środki. W gaszeniu pożaru uczestniczyły 2 zastępy z JRG I Piła, 2 zastępy z JRG Wałcz, OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo i OSP Skrzatusz. Działania trwały blisko 2 godziny. Teren pogorzeliska został przekazany pod dozór właścicielowi.

Pożar zboża w Jaraczewie PDF Drukuj Email

22 lipca Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Piła, zadysponował zastęp OSP Stara Łubianka do dużego pożaru zboża w miejscowości Jaraczewo. Ze względu na wysoką temperaturę i silnie wiejący wiatr, ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Do gaszenia pożaru zboża na pniu i ściernisk, na powierzchni 200 ha zadysponowanych zostało 25 zastępów straży pożarnej z powiatu pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wałeckiego oraz złotowskiego i 2 samoloty gaśnicze Dromader.

Miło spędzony czas nad wodą PDF Drukuj Email

Wakacje to nie tylko czas wzmożonych interwencji, częstszych wyjazdów do  zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, ale również czas poświęcony na integrację i wypoczynek. Pod opieką prezesa dh Zbigniewa Grzelaka i naczelnika dh Piotra Ferstera, druhny i druhowie z MDP i OSP po raz kolejny ruszyli w kajakową przygodę rzeką Rurzycą i rzeką Gwdą. Po zwodowaniu kajaków nad jeziorem Krępsko Średnie i przypomnieniu o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, ruszyliśmy rzeką Rurzycą w kierunku Krępska, podziwiając piękne widoki i wzmagając się z miejscami rwącą rzeką. Po świetnej zabawie, miło spędzonym czasie oraz dopłynięciu do miejscowości Krępsko, czekał na uczestników spływu pysznie przygotowany grillowany pstrąg. Przygotowany przez pana Tadeusza Obrockiego z firmy Info-Kajak, z którym Zarząd OSP współpracuje już od lat. Po posiłku nasi młodsi uczestnicy wrócili do domów, zaś starsi swoją przygodę z kajakiem, tego dnia zakończyli w godzinach wieczornych przy barze Bieszczadzkim w Pile, podziwiając uroki i krajobrazy rzeki Gwdy.

Spływ odbył się dzięki nagrodzie pieniężnej, za zdobyte pierwsze miejsce w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Natomiast fundatorem tej nagrody był Urząd Gminny w Szydłowie.

Czołówka na DK 11 w miejscowości Krępsko PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 6.07.2014 r. około godziny 17.00 Dyżurny PSK Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krępsko gmina Szydłowo. W którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Ford Mondeo i Volkswagen Touran, którymi podróżowało 8 osób. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG I Piła (GBA 2/24) i JRG II Piła (SLRt  1,3/16),OSP KSRG Stara Łubianka (GBA 2,5/25), OSP KSRG Jastrowie, OSP Tarnówka. Na miejscu działały również 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Pile i Szpitala Powiatowego w Złotowie. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia KP Policji w Pile. Utrudnienia w ruchu na DK 11 trwały 3 godziny.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»