Czołówka na DK 11 w miejscowości Krępsko PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 6.07.2014 r. około godziny 17.00 Dyżurny PSK Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krępsko gmina Szydłowo. W którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Ford Mondeo i Volkswagen Touran, którymi podróżowało 8 osób. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG I Piła (GBA 2/24) i JRG II Piła (SLRt  1,3/16),OSP KSRG Stara Łubianka (GBA 2,5/25), OSP KSRG Jastrowie, OSP Tarnówka. Na miejscu działały również 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Pile i Szpitala Powiatowego w Złotowie. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia KP Policji w Pile. Utrudnienia w ruchu na DK 11 trwały 3 godziny.

Groźnie wyglądająca kolizja DK 10 PDF Drukuj Email

4 lipca br. w godzinach rannych, na prostym odcinku drogi Krajowej nr 10 doszło do  kolizji samochodu dostawczego marki Fiat z samochodem osobowym marki Skoda Octavia. W wyniku czego Fiat zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewa. Poszkodowany kierowca z samochodu dostawczego został zaopatrzony i przewieziony, przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu zdarzenia działał zastęp JRG PSP Piła (GBA 2/24), OSP Stara Łubianka (GBA 2,5/25). Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego, wykonaniu dostępu do baterii w samochodzie dostawczym. Utrudnienia na DK 10 trwały 1,5 godziny.

Boże Ciało w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej członkowie naszej straży wzięli czynny udział w procesji ulicami naszej miejscowości, odwiedzając cztery ołtarze, z których jeden przygotowany został przy Naszej remizie. Zbudowany na bazie naszego samochodu pożarniczego oraz udekorowany przez nasze panie na czele z p. Anną Stefańczyk, która ułożyła przepiękne dekoracje kwiatowe. Efekty naszej wspólnej  pracy można obejrzeć na zamieszczonych zdjęciach.

Sportowa rywalizacja w Pokrzywnicy 2014 PDF Drukuj Email

21 czerwca br. w Pokrzywnicy po wieloletnich staraniach na nowo wybudowanym boisku sportowym  zostały zorganizowane gminne zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Szydłowo. W zaciętej rywalizacji wzięli udział druhowie z OSP Stara Łubianka, OSP Pokrzywnica, OSP Róża Wielka, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz. Wśród przybyłych gości byli: Starosta Pilski Mirosław Mantaj, Wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bęben oraz radni gminy Szydłowo

Zawody rozpoczęły się od przemarszu uczestników na płytę boiska i złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego mł. bryg. w stanie spoczynku Romana Tunkiewicza Staroście Powiatu Mirosławowi Mantajowi. Po oficjalnym otwarciu sędzia główny st. asp. Tomasz Chomont z KP PSP Piła, który od lat gości na naszych zawodach, dał sygnał do rozpoczęcia turnieju.

Sportowa zacięta rywalizacja rozpoczęła się, tradycyjnie od sztafety w której swoje możliwości za prezentowało  12 drużyn. Dwie MDP dziewcząt, 5 MDP chłopców oraz 5 drużyn OSP. Po tej części przyszedł czas na sprawdzenie swoich możliwości w ćwiczeniach bojowych.

Pierwszy raz w tym roku oprócz tradycyjnych konkurencji OSP Pokrzywnica przygotowała dodatkowe atrakcje w postaci wspinania się na 5 m słup, oraz wyrwanie żądła osie w kombinezonie na szerszenie. Zwycięzcy tych konkurencji otrzymali symboliczną nagrodę pieniężną .

Po naradzie sędziowskiej  i podsumowaniu wyników, kwalifikacja ogólna przedstawia się następująco:

MDP Dziewcząt:

I miejsce OSP Stara Łubianka

II miejsce OSP Pokrzywnica

MDP Chłopców:

I miejsce OSP Róża Wielka

II miejsce OSP Stara Łubianka

III miejsce OSP Skrzatusz

IV miejsce OSP Szydłowo

V miejsce OSP Pokrzywnica

OSP Seniorzy

I miejsce OSP Szydłowo

II miejsce OSP Stara Łubianka

III miejsce Róża Wielka

IV miejsce Pokrzywnica

V miejsce Skrzatusz

Nagrody  w postaci pucharów, dyplomów oraz czeków do realizacji na imprezę integracyjną ufundował: Urząd Gminy Szydłowo. Za zdobyte środku pieniężne MDP w Starej Łubiance weźmie udział w dwudniowym spływie kajakowym w lipcu. Po zakończeniu zawodów w naszej remizie zorganizowaliśmy grilla dla Naszych młodych zwycięzców, przed którymi czeka teraz rywalizacja na szczeblu powiatowym, które odbędą się w dniu  29.06.2014 r. w Osieku n/Notecią. Życzymy  udanego startu i sukcesów.

Wypadek w Krępsku PDF Drukuj Email

22 kwietnia w godzinach południowych zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do wypadku drogowego na drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Krępsko.  W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe Audi i Renault. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i przewiezione przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu zdarzenia działały 2 zastępy JRG 1 Piła (GBA 2/24, SRT Renault), OSP Stara Łubianka (GBA 2,5/25), pogotowie oraz Policja. Utrudnienia w ruchu na K 11 trały prawie 3 godziny.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»