Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Ćwiczenia na magazynach wojskowych w Pile PDF Drukuj Email

cwiczenia 13.05.17

13 maja 2017 r. wspólnie z Wojskową Strażą Pożarną skład Dolaszewo udaliśmy się na ćwiczenia do nowo wybudowanych magazynów w Pile. Założenia z jakimi zmagali się strażacy to: pożar hal magazynowych z 3 osobami poszkodowanymi. Dwie osoby znajdowały się w miejscu ogarniętym pożarem, a jedna znajdowała się na dachu budynku biurowego. Ratownicy w aparatach ODO przeszukali pomieszczenia magazynowe w których odnaleźli dwie osoby poszkodowane którym udzielona została pierwsza pomoc przed medyczna. Ostatnia poszkodowana osoba została unieruchomiona na desce ortopedycznej gdyż podejrzewano u niej uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Po zakończeniu ćwiczeń podsumowania dokonał Szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie ppłk Robert SZUBERT.

Pożar Biogazowni w Skrzatuszu PDF Drukuj Email

[Video]

Dnia 13 maja br. o godzinie 00:21 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru Biogazowni w Skrzatuszu. Na miejscu zdarzenia działały już jednostki z OSP Skrzatusz i OSP Szydłowo. Po odłączeniu prądu przystąpiono do gaszenia palącego się czyściwa. W chwili dotarcia JRG I Piła pożar został przygaszony. Po sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjną, okazało się że butla z acetylenem znajdująca się w pobliży ognia nagrzała się a jej temperatura cały czas wzrasta. Dowódca podjął decyzję o wycofaniu wszystkich ratowników, a nagrzewającą się butlę chłodzić przy pomocy przenośnego działka wodnego. Po schłodzeniu butle umieszczono w zbiorniku brezentowym wypełnionym wodą. Działania zakończyliśmy po około 5 godzinach.

Siły i Środki:

Oficer operacyjny miasta
JRG I Piła 551[P]21
JRG I Piła 551[P]25
OSP KSRG Szydłowo 559[P]15
OSP KSRG Stara Łubianka 559[P]16
OSP Skrzatusz 558[P]05

. PDF Drukuj Email

Pracowity piątek 31.03.2017 r. PDF Drukuj Email

31 marca o godzinie 14:29 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Witankowo. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, a następnie w rozgarnianiu i przelewaniu słomy. W działaniach uczestniczyli także strażacy z OSP Witankowo, OSP Nowa Szwecja, PSP Wałcz, WSP Wałcz. Działania zakończyliśmy po około dwóch godzinach.

Tego samego dnia gdy uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej ulicami naszej miejscowości o godzinie 18:42 ponownie rozległ się dźwięk syreny. Po błyskawicznym dotarciu do remizy zostaliśmy poinformowani o kolizji drogowej na DK 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piłą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy jeden rozbity samochód osobowy, który znajdował się poza drogą oraz samochód ciężarowy na jednym pasie ruchu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, oraz uprzątnięciu jezdni. W działaniach uczestniczył również patrol policji. Po godzinie wróciliśmy do remizy.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

Film:OSP Star Łubianka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz upływającego roku,
Pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech świąteczny czas zamieni się w magiczne chwile spędzone w gronie rodzinnym,
A przy Waszych stołach nigdy nie zabrakło miłości, dobroci i nadziei.
Aby cudowny śpiew kolęd oraz zapach potraw wypełnił każdy zakątek domu.
Niech pierwsza gwiazdka spełni każde marzenie i myśl płynącą prosto z serca.
Oby pokój oraz ciepło Świąt towarzyszyło nam przez cały następny rok
I by szczęście nigdy nie opuściło kochających się ludzi.
Zdrowia, Szczęścia, Miłości oraz wszelkiej Pomyślności składa:
                                                                             Zarząd OSP w Starej Łubiance

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»