Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 42869
Reklama
Zebranie sprawozdawcze OSP Stara Łubianka 14.02.2015 PDF Drukuj Email

       14 lutego br. druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance spotkali się w sali parafialnej „Nazaret”, aby udzielić absolutorium Zarządowi za kolejny rok pracy.
       Zebranie otworzył naczelnik OSP dh Piotr Ferster. Przywitał również przybyłych na zebranie gości:
Wójta Gminy Szydłowo p. Dariusza Chrobaka, Przewodniczącego Rady Gminy Szydłowo dh Piotra Drożdża, Kpt. Michała Warykasza opiekuna gminy Szydłowo z ramienia KP PSP Piła, Komendanta Gminnego mł. bryg. w stanie spoczynku Romana Tunkiewicza, Prezesa ZG OSP dh Jacka Klisia, radnego gminy Szydłowo p. Piotra Podkowe, Sołtys Stara Łubianka p. Beatę Nowak, p. Edwarda Bębna, p. Tadeusza Ceckiego.
       Zebranie rozpoczęło się od przedstawienia sprawozdanie z działalności za ubiegły rok, które przedstawił dh Piotr Ferster. Wykorzystując przygotowaną przez dh Mateusza Grzelaka, prezentację ukazującą całoroczną pracę OSP. Miłym akcentem zebrania było wręczenie pucharu za III miejsce w zawodach sportowo – pożarniczych dla MDP dziewcząt, który przekazał wiceprezes ZP OSP RP dh Toman Tunkiewicz na ręce dh Izabeli Ryś i dh Dominiki Bujanowskiej. Kolejno głos zabrali: prezes dh Zbigniew Grzelak przedstawiając sprawozdanie finansowe i plan finansowy, z-ca naczelnika dh Andrzej Bajer przedstawiając plan działalności na rok 2015, przewodniczący komisji rewizyjnej dh Sylwester Wolny przedstawiając sprawozdanie z komisji rewizyjnej.
       W imieniu Zarządu, druhów i druhen OSP Stara Łubianka na ręce Wójta Gminy Szydłowo p. Dariusza Chrobaka i p. Edwarda Bębna, prezes dh Zbigniew Grzelak i naczelnik dh Piotr Ferster złożyli podziękowanie za współpracę w ostatnich latach.
       Po udzieleniu absolutorium dla Zarządu OSP Stara Łubianka głos zabrali przybyli goście: Wójt Gminy Szydłowo p. Dariusz Chrobak, dziękując za owocną współpracę. Zwrócił również uwagę, że sam sprzęt w posiadaniu OSP nie jest jedyną potrzebą, bez zasobów ludzi sprzęt sam nie będzie wyjeżdżał do akcji ratowniczo – gaśniczych. Dh Roman Tunkiewicz przedstawił wyniki jesiennych przeglądów, w których gmina Szydłowo zajęła III miejsce w powiecie. Podziękował również za godne reprezentowanie OSP i gminy Szydłowo w Otwartym Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, naszym młodym adeptom. Dh Dominika Bujanowska, dh Szymon Bujanowski oraz dh Anita Cioch w ubiegłym roku zajęli wysokie pierwsze miejsca w etapie gminnym i powiatowym, a do szczebla wojewódzkiego zakwalifikował się dh Szymon. Kpt. Michał Warykasz jak łącznik między Komendą PSP Piła a gminą Szydłowo, obiecał częste spotkania i wspólne szkolenia na obiekcie.
       Po zakończeniu zebrania na wszystkich czekał gorący posiłek.

 
Szymon najlepszy w Gminie Szydłowo PDF Drukuj Email

       W Zespole Szkół im Stanisława Władysława Reymonta w Starej Łubiance odbyły się eliminację gminnego XXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest krzewić przepisy ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, historii oraz tradycji straży pożarnej. Po eliminacjach szkolnych do współzawodnictwa stanęli uczniowie z: Zespołu Szkół im Janusza Korczaka w Szydłowie, Zespołu Szkół im Stanisława Władysława Reymonta oraz Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu im. Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej. Cieszy fakt, że turniej ten co roku przyciąga duże grono dzieci i młodzieży gimnazjalnej do wspólnej rywalizacji , a co za tym idzie, do podnoszenia swojej wiedzy na temat ochrony środowiska, zapobiegania pożarom, zachowania się podczas zagrożeń cywilizacyjnych.
       Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Po którym do etapu ustnego zakwalifikowało się 5 osób 2 gr. wiekowych, szkoła podstawowa i gimnazjum. Zwycięzcy pierwszego etapu odpowiadali na wcześniej wylosowane zestawy pytań, z zakresy ochrony ppoż., ratownictwa medycznego, rozpoznawania dystynkcji oraz wiedzy na temat sprzętu wykorzystywanego przez strażaków ratowników.
Po obu etapach końcowa kwalifikacja przedstawia się następująco:


Szkoła Podstawowa
I miejsce Dagmara Czyżykoska SP Skrzatusz
II miejsce Martyna Cybulska ZS Stara Łubianka
III miejsce Jakub Ostrowski ZS Szydłowo
IV miejsce Oliwia Stawińska ZS Stara Łubianka
V miejsce Dawid Gromowski SP Skrzatusz

Gimnazjum
I miejsce Szymon Bujanowski ZS Stara Łubianka
II miejsce Wiktoria Szymanek ZS Stara Łubianka
III miejsce Roksana Chojnacka ZS Szydłowo
IV miejsce Sylwia Wiśniewska ZS Stara Łubianka
V miejsce Angelika Kliś ZS Szydłowo

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
• Prezes ZG OSP RP Jacek Kliś
• Komendant Gminny mł. bryg. w stanie spoczynku Roman Tunkiewicz
• Prezes OSP Stara Łubianka Zbigniew Grzelak
• Naczelnik OSP Stara Łubianka Piotr Ferster
Jacek Rachwalski Urzędu Gminy Szydłowo

 

       Po zaciętej rywalizacji na wszystkich uczestników czekały cenne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Szydłowie, które zostały wręczone przez: panią Sekretarz Gminy Iwonę Mazur, panią Dyrektor ZS im S.W. Reymonta Jolantę Baran, Prezesa ZG OSP Jacka Klisia, Komendanta Gminnego mł. bryg. w stanie spoczynku Romana Tunkiewicza, Prezesa Honorowego ZG OSP Zbigniewa Dubowego.
       Pierwsze 3 miejsca z obu grup wiekowych będą reprezentowały naszą gminę w powiatowym turnieju, który odbędzie się 21 marca 2015r. Część pisemna odbędzie się w Zespole Szkół im Janusza Korczaka a część ustna w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.
       Życzymy powodzenie i trzymamy kciuki .
                                                                                                         Tekst: Z-ca Naczelnika Andrzej Bajer

 
Weekendowe wichury PDF Drukuj Email

       10 stycznia o godzinie 17:20 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do usuwania skutków wichury. Nasze działania polegały na usuwaniu powalonych drzew na jezdnię, które uniemożliwiały ruch samochodom na drogach krajowych. W pierwszej kolejności udaliśmy się na drogę K10 w miejscowości Stara Łubianka, następnie na drogę K11 w miejscowości Krępsko. Kolejne zgłoszenie tego dnia dotyczyło usunięcia powalonego drzewa, które spadło na samochód osobowy w miejscowości Stara Łubianka. Na koniec przyjęliśmy zgłoszenie o zatarasowanej drodze w miejscowości Dobrzyca. Nasze działania trwały prawie 3 godziny.

 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email

       Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance informuje, że dnia 14 lutego 2015 r. o godzinie 17:00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze, w sali parafialnej "Nazaret" w Starej Łubiance.

       Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszamy w dniu zebrania na godzinę19:00.

                                                                                                              Za Zarząd

                                                                                                        Zbigniew Grzelak

 
Z głębokim żalem PDF Drukuj Email

       Pogrążeni w głębokim smutku, pragniemy poinformować, że w dniu 24 grudnia 2014 r. odszedł na wieczną wartę ze strażackich szeregów śp. Druh Józef Grzelak.
       Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 15