Pożar wewnętrzny - warsztaty PDF Drukuj Email

W dniu 8 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile zorganizowane zostały warsztaty z zakresu taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Podczas zajęć teoretycznych, które poprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 mł. kpt. Jarosław Kołak, słuchacze warsztatów dowiedzieli się o taktykach gaszenia pożarów, wentylacji nadciśnieniowej i podciśnieniowej, technikach sprawiania linii gaśniczych w budynkach wielorodzinnych. Dalsza część zajęć, to praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. W tym celu kolumna straży udała się na ul. Powstańców Wielkopolskich. W starym budynku, przeznaczonym do rozbiórki, przeprowadzona została symulacja dużego zadymienia pomieszczeń, dużą rolę odegrali tu mł. kpt. Paweł Kamiński i sekc. Mateusz Kentzer z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i BHP KP PSP Piła. Strażacy w aparatach ODO w małych grupach 4-5 osobowych sprawdzali jak poruszać się w gęstym dymie i co się dzieje podczas wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń, przy użyciu wentylatora oddymiającego. W zajęciach uczestniczyli strażacy z JRG 1 i JRG 2, OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Wyrzysk i OSP Białośliwie.

foto: mł. kpt. Paweł Kamiński

Spotkanie Zarządu Powiatowego OSP RP PDF Drukuj Email

W dniu 19.09.2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego OSP, w którym uczestniczył pan starosta pilski Mirosław Mantaj oraz Komendant Powiatowy PSP bryg. Rafał Mrowiński naszą jednostkę reprezentował Prezes dh Zbigniew Grzelak.

W trakcie spotkania został przekazany dyplom oraz puchar dla MDP dziewcząt OSP Stara Łubianka za zajęcie 3 miejsca (po weryfikacji uczestników przez komisję sędziowską) w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych, które odbyły się w Osieku. Miłym akcentem tego spotkania było odznaczenie Naszego Prezesa złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, który odebrał z rąk Członka Zarządu Głównego OSP RP, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Krzysztofa Fojta.

Pożar ścierniska i nasypu kolejowego PDF Drukuj Email

1 sierpnia br. o około godziny 15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska i nasypu kolejowego, pomiędzy Skrzatuszem a Różewem. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o dodatkowe siły i środki. W gaszeniu pożaru uczestniczyły 2 zastępy z JRG I Piła, 2 zastępy z JRG Wałcz, OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo i OSP Skrzatusz. Działania trwały blisko 2 godziny. Teren pogorzeliska został przekazany pod dozór właścicielowi.

Zagłosuj na dh Piotra Ferstera PDF Drukuj Email

Zagłosuj na Naczelnika dh Piotra Ferstera, w konkursie na Najpopularniejszego Strażaka Ochotnika – Jednostkę OSP Wielkopolski 2014.

Więcej informacji pod linkiem:

Aby zagłosować,
wyślij SMS o treści:
NASZ.50
na numer
(koszt 2,46 zł z VAT)

Miło spędzony czas nad wodą PDF Drukuj Email

Wakacje to nie tylko czas wzmożonych interwencji, częstszych wyjazdów do  zdarzeń ratowniczo-gaśniczych, ale również czas poświęcony na integrację i wypoczynek. Pod opieką prezesa dh Zbigniewa Grzelaka i naczelnika dh Piotra Ferstera, druhny i druhowie z MDP i OSP po raz kolejny ruszyli w kajakową przygodę rzeką Rurzycą i rzeką Gwdą. Po zwodowaniu kajaków nad jeziorem Krępsko Średnie i przypomnieniu o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, ruszyliśmy rzeką Rurzycą w kierunku Krępska, podziwiając piękne widoki i wzmagając się z miejscami rwącą rzeką. Po świetnej zabawie, miło spędzonym czasie oraz dopłynięciu do miejscowości Krępsko, czekał na uczestników spływu pysznie przygotowany grillowany pstrąg. Przygotowany przez pana Tadeusza Obrockiego z firmy Info-Kajak, z którym Zarząd OSP współpracuje już od lat. Po posiłku nasi młodsi uczestnicy wrócili do domów, zaś starsi swoją przygodę z kajakiem, tego dnia zakończyli w godzinach wieczornych przy barze Bieszczadzkim w Pile, podziwiając uroki i krajobrazy rzeki Gwdy.

Spływ odbył się dzięki nagrodzie pieniężnej, za zdobyte pierwsze miejsce w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Natomiast fundatorem tej nagrody był Urząd Gminny w Szydłowie.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»