Pożar hałdy odpadów wielkogabarytowych w Altvater PDF Drukuj Email

Kilka minut po godzinie 23:00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Pile przekierował nasz zastęp z wypadku do pożaru hałdy odpadów wielkogabarytowych w Altvater w Pile, na ulicę Łączną. Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do budowy zasilania z pobliskich hydrantów a część załogi zbudowała dwie linie gaśnicze i podała wodę na palącą się stertę śmieci. Po ustabilizowaniu sytuacji w miejscu działań nasz samochód dostał zadanie tankowania cysterny z PSP Złotów. Górę śmieci systematycznie przelewana wodą i przerzucana przy pomocy 2 fadrom, udało się ugasić nad ranem. Z Ogniem walczyli strażacy z PSP i OSP z powiatu pilskiego, złotowskiego, chodzieskiego i czarnkowsko- trzcianeckiego. Nasze działania zakończyliśmy o godzinie 7:30.

Czołówka na DK10 w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

16 września chwilę po godzinie 21:00 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do wypadku na DK 10 w Starej Łubiance. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe, Skoda Fabia i Daewoo Tico, łącznie podróżowało nimi 10 osób. Po dojechaniu, oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy przystąpili do udzielania KPP poszkodowanym osobom, które samodzielnie opuściły Skodę, oraz do uwalniania zakleszczonych osób w Tico. Na miejsce zdarzenia dyżurny PSP Piła zadysponował 3 zastępy z JRG I i II Piła, JRG Wałcz, OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Szydłowo, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego i Policję. Działaniami kierował Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński. Osiem osób poszkodowanych przetransportowano do szpitali w: Pile, Wałczu, Złotowie. Niestety dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Utrudnienia na drodze trwały około 5 godzin.

Pożar opon w samochodzie ciężarowym na DK 10 PDF Drukuj Email

6 lipca br. o godzinie 5:30 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany przez SKKP PSP w Pile do pożaru samochodu ciężarowego, który blokował pas ruchu na Drodze Krajowej nr10, przed przejazdem kolejowym w Starej Łubiance. Po dotarciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano pianę z szybkiego natarcia. Po kilkudziesięciu minutach udało się ugasić palące opony i nie dopuścić do pożaru naczepy, w której znajdowały się  palety z papierem. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, patrol Policji. Utrudnienia na DK trwały ponad 2 godziny. Około godziny 7:50 wróciliśmy do remizy.

Spływ MDP i OSP Stara Łubianka rzeką Rurzycą PDF Drukuj Email

Ciepła wrześniowa sobota to był idealny czas na wypoczynek na łonie natury. 3 września pod opieką prezesa dh Zbigniewa Grzelaka i naczelnika dh Piotra Ferstera, druhny i druhowie z MDP i OSP po raz kolejny ruszyli w kajakową przygodę rzeką Rurzycą. Po zwodowaniu kajaków i krótkim przypomnieniu zasad zachowania oraz bezpieczeństwa na wodzie ruszyliśmy rzeką Rurzycą w kierunku Krępska, podziwiając piękne widoki i zmagając się z miejscami rwącą rzeką. Spływ dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i doznań. Na zakończenie przygody z wodą po dotarciu do remizy uczestnicy spływu spotkali się na wspólnym grillu.
Zarząd OSP Stara Łubianka pragnie serdecznie podziękować firmie Info-Kajak pana Tadeusza Obrockiego z Tarnowa za profesjonalną pomoc w organizacji spływu .

Ciężarówka w rowie na DK10 PDF Drukuj Email

29 lipca br o godzinie 15:51 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany do kolizji samochodu ciężarowego z osobówką na DK 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piłą. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że nie ma osób poszkodowanych. Z relacji kierowcy wynika, że samochód osobowy podczas manewru wyprzedzania zajechał drogę ciężarówce, która wyniku gwałtownego hamowania zjechała na prawe pobocze. Na miejscu zdarzenia działa OSP Stara Łubianka, JRG 1 PSP Piła i Policja. Ruch wahadłowy odbywał się do momętu przeładowywania samochodu, wówczas całą drogę wyłączono z ruchu. Utrudnienia na drodze krajowej nr 10 trwały od godziny 15:51 do 22:00.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»