Pożar lasu w powiecie złotowskim - ćwiczenia 03.07.2017 r. PDF Drukuj Email

Dnia 3 lipca o godzinie 16.30 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego KP PSP Piła do pożaru lasu pomiędzy Pleceminem a Paruszką, w powiecie złotowskim. W trakcie dojazdu dyżurny CPR zmienił status zdarzenia na ćwiczenia, których sprawcą był wydział operacyjny KW PSP w Poznaniu. Z obecnym na miejscu naczelnikiem wydziału mł. bryg. Tomasz Grelakiem wraz z kadrą wydziału operacyjnego.
       Po dotarciu na miejsce zdarzenia wykonaliśmy zrzut wody do zbiorników buforowych. Nasze koleje zadania to dowożenie wody. Teren akcji został podzielony na dwa odcinki bojowe.
       Celem ćwiczenia było sprawdzenie poprawności dotarcia i rozpoznania miejsca zdarzenia, zbudowanie łączności, szybkości zbudowania buforu wodnego połączonego ze stałym uzupełnianiem, budowy magistrali wodnej oraz prowadzenie działań gaśniczych. Po zakończonych ćwiczeniach i podsumowaniu przez szefa wydziału operacyjnego KW PSP w Poznaniu mł. bryg. T. Grelaka oraz z-a Komendanta KP PSP w Złotowie bryg. Leszka Wójcika opuściliśmy gościnną ziemię złotowską udając się do swojej remizy.

XIX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Kaczory 2017 r. PDF Drukuj Email

Po zwycięstwie w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance reprezentowali gminę Szydłowo w XIX Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych w Kaczorach. Zawody zostały zorganizowane przez KP PSP w Pile oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Pile.
       Po wprowadzeniu uczestników na stadion przez komendanta zawodów Kpt. Pawła Kamińskiego i złożeniu meldunku Komendantowi KP PSP w Pile bryg. Rafałowi Mrowińskiemu, 13 drużyn z powiatu pilskiego przystąpiło do sportowej rywalizacji, składającej się z sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego.
       Jako pierwsze sztafetę rozpoczęły 4 drużyny kobiece w kategorii C. Następnie rywalizowało 9 drużyn męskich w kategorii A. Po części bojowej i zsumowaniu uzyskanych czasów klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

W kategorii Kobiet C

1. OSP Wiktorówko

2. OSP Gromadno

3. OSP Tłukomy

4. OSP Osiek Nad Notecią

W Kategorii Mężczyzn A

1. OSP Gromadno

2. OSP Osiek Nad Notecią

3. OSP Stara Łubianka

4. OSP Izdebki

5. OSP Kijaszkowo

6. OSP Dziębowo

7. OSP Zelgniewo

8. OSP Pobórka Wielka

9. OSP Brzostowo

Pożar budynku gospodarczego w Tarnowie PDF Drukuj Email

poz tar 22.06.2017.

22 czerwca o godzinie 13:30 zastęp GBA OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru drzewa w miejscowości Tarnowo. Po dotarciu na miejscu zdarzanie okazało się, że pożarem objęty jest budynek gospodarczy, w którym składowane jest drewno. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz wykonanie punktu tankowania z pobliskiego stawu. Nasze działania zakończyliśmy o koło godz. 16:30.
       SIS:
JRG 1 PSP Piła 551[P]21
OSP KSRG Szydłowo 559[P]15
OSP KSRG Stara Łubianka 559[P]16

Pożar budynków gospodarczych w Kłodzie PDF Drukuj Email

W piątek 23 czerwca br. około godz. 14:12 dyżurny KP PSP Piła zadysponował zastęp OSP KSRG Stara Łubianka do pożaru budynków gospodarczych w miejscowości Kłoda, gmina Szydłowo.
       W początkowej fazie akcji z powodu dużego zadymienia ratownicy gasili pożar w aparatach ochrony dróg oddechowych. Nasze działania polegały na podawaniu jednego prądu wody w natarciu, oraz tankowaniu samochodów gaśniczych przy pomocy pomp pływających Niagara ze zbiornika buforowego.
       Nasze działania zakończyliśmy przed godziną 18:00.
       SIS
JRG 1 Piła 551[P]21
JRG 1 Piła 551[P]25
JRG 1 Piła 551[P]90 Oficer Operacyjny
JRG Trzcianka
OSP KSRG Stara Łubianka 559[P]16
OSP KSRG Szydłowo 559[P]15
OSP Skrzatusz 558[P]05
OSP Pokrzywnica 558[P]04
OSP Róża Wielka 558[P]03

Ćwiczenia na magazynach wojskowych w Pile PDF Drukuj Email

cwiczenia 13.05.17

13 maja 2017 r. wspólnie z Wojskową Strażą Pożarną skład Dolaszewo udaliśmy się na ćwiczenia do nowo wybudowanych magazynów w Pile. Założenia z jakimi zmagali się strażacy to: pożar hal magazynowych z 3 osobami poszkodowanymi. Dwie osoby znajdowały się w miejscu ogarniętym pożarem, a jedna znajdowała się na dachu budynku biurowego. Ratownicy w aparatach ODO przeszukali pomieszczenia magazynowe w których odnaleźli dwie osoby poszkodowane którym udzielona została pierwsza pomoc przed medyczna. Ostatnia poszkodowana osoba została unieruchomiona na desce ortopedycznej gdyż podejrzewano u niej uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Po zakończeniu ćwiczeń podsumowania dokonał Szef Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie ppłk Robert SZUBERT.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»