Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Pracowity czwartek 14 lipca 2016 r. PDF Drukuj Email

14.07.2016 r. zastęp GBA 2, 5/25 OSP Stara Łubianka 6-krotnie był dysponowany do usuwania skutków silnych wiatrów i intensywnych opadów deszczu.

Pierwsze zdarzenie z godziny 9:56, dotyczyło usunięcia gałęzi blokujących 1 pas drogi pomiędzy Starą Łubianką a Tarnowem.

Po raz drugi dźwięk syreny rozległ się chwilę po godzinie 12:00, wyjazd do miejscowości Zawada w celu usunięcia wiszącego konaru nad drogą.
       Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 17:10, Zastęp GBA 2,5/25 udał się na ul. Kościuszkowców w Starej Łubiance, gałęzie blokowały chodnik oraz część drogi.
       Następny alarm rozległ się o godzinie 19:20, strażacy udali się do usunięcia drzewa pomiędzy Tarnowem a Wiesiółką.
Kilka minut przed godziną 21:00 ochotnicy udali się do usunięcia drzewa pomiędzy Zawadą a Szydłowem. Po zakończeniu działań, zastęp został od razu zadysponowany do usunięcia kolejnego wywróconego drzewa, które blokowało drogę krajową nr 10, pomiędzy Starą Łubianką a Piła.

Gwałtowna burza nad Tarnowem PDF Drukuj Email

11 lipca o godzinie 15:00 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany do złamanego drzewa w miejscowości Tarnowo. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że praca nie zakończy się na jednym drzewie. Chwilowa gwałtowna burza jaka przeszła nad okolicą spowodowała znacznie większe szkody. Działania trwały ponad 3 godziny w których uczestniczyli również strażacy z OSP Skrzatusz, OSP Witankowo, OSP KSRG Szwecja , JRG PSP Wałcz oraz Pogotowie Energetyczne.

Tragedia pod Krępskiem PDF Drukuj Email

14.06.2016r. o godzinie 00:38 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Krępsko na DK11. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem oraz pomocy przy załadunku samochodu na lawetę. Niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. W działaniach brali udział także strażacy z JRG1 PSP Piła, Oficer Operacyjny Miasta, ZRM, Policja, Prokurator.

Zawody Sportowo - Pożarnicze w Skrzatuszu PDF Drukuj Email

W słoneczną sobotę 25 czerwca br. w Skrzatuszu zostały zorganizowane Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Szydłowo. W zaciętej rywalizacji wzięło udział 15 drużyn z OSP Stara Łubianka, OSP Pokrzywnica, OSP Róża Wielka, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz. Zawody rozpoczęły się od przemarszu uczestników na płytę boiska i złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego ZOSP RP dh. Grzegorza Orłowskiego Wójtowi Gminy Szydłowo Panu Dariuszowi Chrobakowi. Po oficjalnym otwarciu sędzia główny st. asp. Tomasz Chomont z KP PSP Piła, który od lat gości na naszych zawodach, dał sygnał do rozpoczęcia turnieju.
       Współzawodnictwo rozpoczęto sztafetą MDP dziewcząt, po których do zmagań przystąpiły MDP chłopców oraz seniorów. Po krótkiej przerwie i posiłku, przyszedł czas na najważniejszą część zawodów, która zawsze budzi dużo emocji, ćwiczenie bojowe. Po zaciętej rywalizacji końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

Seniorzy, mężczyźni:
I miejsce - OSP Stara Łubianka,
II miejsce - OSP Skrzatusz,
III miejsce - OSP Szydłowo,
IV miejsce - OSP Pokrzywnica,
V miejsce - OSP Róża Wielka;

Seniorzy, kobiety:
I miejsce - OSP Stara Łubianka;

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, chłopcy:
I miejsce - MDP Skrzatusz,
II miejsce - Róża Wielka,
III miejsce - MDP Pokrzywnica,
IV miejsce - MDP Stara Łubianka,
V miejsce - MDP Szydłowo;

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, dziewczęta:
I miejsce - MDP Pokrzywnica,
II miejsce - MDP Stara Łubianka;

Jamniki (dzieci do 12. roku życia) – ex aequo Skrzatusz i Szydłowo.

Warto też wspomnieć, że Prezes OSP dh Zbigniew Grzelak otrzymał statuetkę dla najstarszego uczestnika zawodów.

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów czeków i sprzętu pożarniczego zwycięzcom wręczali: radni powiatowi Pan Mirosław Pierko i Pan Jerzy Wiesiołek, Wójt Gminy Szydłowo Pan Dariusz Chrobak oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Drożdź.
       Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom do zobaczenia za rok.

Tekst: Dominika Bujanowska

Wypadek na obwodnicy Starej Łubianki PDF Drukuj Email

2 czerwca o godzinie 19:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Stara Łubianka. Na miejscu zastaliśmy dwie poszkodowane osoby którym udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, później zostały one zabrane do szpitala. Nasze dalsze działania polegały na kierowaniu ruchem, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz pomocy w załadowaniu samochodu na lawetę. Działania trwały blisko 3 godziny. Na miejscu obecny był zastęp JRG1 PSP Piła, ZRM oraz Policja.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»