Święty Mikołaj w ZS im. Władysława Stanisława Reymonta PDF Drukuj Email

Hou! Hou! Hou! Z koszem pełnym łakoci do Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance, przybył w towarzystwie pani Beaty Nowak, druha Andrzeja Święty Mikołaj. Chociaż, za oknem brak śniegu nastrój świąteczny nas nie opuszczał. Pana z siwą brodą , w czerwonym płaszczu miło i gorąco przywitały dzieci i nauczyciele. Tego dnia wszyscy zostali obdarowani słodkościami.
       Tego dnia Święty Mikołaj z najlepszymi życzeniami świąteczno – noworocznymi odwiedził również firmy, które na co dzień współpracują z Ochotniczą Strażą Pożarną w Starej Łubiance i Radą Sołecką.

Dzień Niepodległości w Gminie Szydłowo PDF Drukuj Email

foto: p. Beata Taracińska

Obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Szydłowo rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Starej Łubiance. Homilię wygłosił ks. proboszcz Roman Piwoński. Po Nabożeństwie wszyscy udali się w uroczystym przemarszu pod pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa gdzie znajduje się tablica upamiętniająca „Twórców i Obrońców Polski”.
       Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, patriotyczny montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie ZS im Władysław Stanisław Reymont w Starej Łubiance. Po uroczystym apelu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.
       W uroczystościach pierwszej części swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Szydłowo p. Dariusz Chrobak, Przewodniczący Rady Gminy p. Edward Bęben, Radni Gminy, Komendant Gminny dh Roman Tunkiewicz, druhny i druhowie OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz, OSP Róża Wielka. Poczty Sztandarowe: ZS im Władysława Stanisław Reymonta, ZS im Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej im Bohaterów Wyzwolenia Ziemi Wałeckiej, OSP Stara Łubianka, OSP Szydłowo. Dyrektorzy i nauczyciele szkół.
       Kończąc pierwszą część tego wyjątkowego dla nas dnia Wójt p. Dariusz Chrobak podziękował mieszkańcom, szkołom, druhnom i druhom, za przybycie na uroczystość w Starej Łubiance i zaprosiła na drugą część tych obchodów do Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie .

Kolizja w Nowej Łubiance PDF Drukuj Email

27 października o godzinie 7:20 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do kolizji drogowej na drodze Krajowej nr 10 w miejscowości Nowa Łubianka. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe mercedes i hyundai. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w ruchu na K 10 trały prawie 2 godziny.

Pożar ciągnika w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

9 listopada o godzinie 4:14 zastęp OSP KSRG Stara Łubianka został zadysponowany przez dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile, do pożaru ciągnika rolniczego w miejscowości Stara Łubianka Kolonia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy ciągnik w całości objęty ogniem. Zostały podane dwa prądy wody jeden w natarciu na palący się ciągnik, a drugi w obronie na pomieszczenie gospodarcze znajdujące się w bardzo bliskiej odległości. Na miejsce akcji po kilku minutach dotarł również zastęp JRG 1 Piła GCBA 9,5/52 oraz OSP KSRG Szydłowo GBA 2,5/16. Działania trwały ponad 2 godziny. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Pile.

Pożar wewnętrzny - warsztaty PDF Drukuj Email

W dniu 8 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile zorganizowane zostały warsztaty z zakresu taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Podczas zajęć teoretycznych, które poprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 mł. kpt. Jarosław Kołak, słuchacze warsztatów dowiedzieli się o taktykach gaszenia pożarów, wentylacji nadciśnieniowej i podciśnieniowej, technikach sprawiania linii gaśniczych w budynkach wielorodzinnych. Dalsza część zajęć, to praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. W tym celu kolumna straży udała się na ul. Powstańców Wielkopolskich. W starym budynku, przeznaczonym do rozbiórki, przeprowadzona została symulacja dużego zadymienia pomieszczeń, dużą rolę odegrali tu mł. kpt. Paweł Kamiński i sekc. Mateusz Kentzer z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i BHP KP PSP Piła. Strażacy w aparatach ODO w małych grupach 4-5 osobowych sprawdzali jak poruszać się w gęstym dymie i co się dzieje podczas wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń, przy użyciu wentylatora oddymiającego. W zajęciach uczestniczyli strażacy z JRG 1 i JRG 2, OSP Stara Łubianka, OSP Skrzatusz, OSP Wyrzysk i OSP Białośliwie.

foto: mł. kpt. Paweł Kamiński

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»