Wypadek w Nowej Łubiance PDF Drukuj Email

5 lipca o godzinie 13:43 dyżurny KP PSP w Pile zadysponował zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka do wypadku w miejscowości Nowa Łubianka. Po dotarci na miejsce zdarzenia okazało się, że w samochodzie Mercedes Sprinter pękła opona, w konsekwencji czego kierowca zjechał na lewe pobocze i uderzył w słup. Osoby podróżujące samochodem o własnych siłach opuściły rozbite auto.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora, wprowadzeniu ruch wahadłowego na odcinku drogi krajowej nr 10, neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia działały OSP Stara Łubianka, JRG 1 Piła, ZRM Piła oraz KP Policja. Utrudnienia na DK 10 trwały godzinę .

Dzień dziecka PDF Drukuj Email

W dniu 5 czerwca w Starej Łubiance świętowaliśmy tegoroczny Dzień Dziecka. Na boisku sportowym od samego rana rozgrywane były różne konkurencje sportowe min.: rzut piłką do kosza, strzały na bramkę, rzut lotką do tarczy, toczenie opon. Najmłodsi mogli aktywnie spędzać czas , bawiąc się na dmuchanych zamkach, kolejce ciągniętej przez ciuchcię z dzikiego zachodu .Dla chcących rozwijać talenty plastyczne przygotowane zostały figurki ceramiczne które dzieci własnoręcznie pomalowały i zabrały ze sobą do domu ,każdy z uczestników został również obdarowany sympatyczną maskotką pluszakiem . Organizatorzy Rada Sołecka z panią sołtys Beatą Nowak, Ochotnicza Straż Pożarna, Caritas Parafialny i Koło Gospodyń zapewnili dla uczestników mnóstwo słodyczy, lodów, waty cukrowej, gofrów i napojów. Słodkości rozdawane były naszym milusińskim przez klowna który również rozbawiał naszych gości.
       Strażacy przygotowali tego dnia pokaz z ratownictwa technicznego i medycznego licznie zgromadzona publiczność mogła z bliska obserwować działania naszych druhów . Największym zainteresowaniem w śród dzieci ze względu na wysoką temperaturę i piękną słoneczną pogodę cieszyła się kurtyna wodna oraz piana.
       Dzień dziecka zakończyliśmy około godziny 15.00, gdy nieoczekiwanie zawyła syrena i zastęp OSP GBA udał się do miejscowości Tarnowo do usunięcia drzewa blokującego drogę w kierunku Wiesiółki.

Organizatorzy imprezy pragną szczególnie podziękować wszystkim którzy poprzez swoją ofiarność umożliwili wszystkim dzieciom wspaniałą zabawę:
Jarosław Kałucki
PPHU Zefir Edward Bęben,
KiM Import Kożuchowski
Tadeusz Pankowski
Ceramika Tadeusz Hepner
Gospodarstwo ogrodnicze Emila Zaręba
Piekarnia Bochenek Leszek Stolarski
Kasacja pojazdów Kotuń Krzysztof Uliczny
Naprawa samochodów Adam Badziak
Sklep spożywczy „ALICJA „ Alicja Kosarska
Radna Barbara Bryła

Wypadek między Zawadą a Gładyszewem PDF Drukuj Email

30 maja 2015 r. o godzinie 20:07 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego po miedzy Zawadą a Gładyszewem. Samochód osobowy marki Renault uderzył w drzewo. Jedną osobę poszkodowaną Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala w Pile. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia KPP Piła.

Pożar losu PDF Drukuj Email

4 czerwca o godzinie 11.30 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru lasu w okolicach jeziora Piachy w Pile. Na miejscu okazało się że spaleniu uległo około 30 ar lasu. w działaniach uczestniczyły dwa samoloty, które zrobiły 5 zrzutów, JRG 1 i 2 Piła OSP Stara Łubianka, OSP Kruszewo, OSP Szydłowo, OSP Nowa Wieś Ujska. Dogaszanie trwało 2 godziny. Po powrocie do jednostki, GBA 2,5/25  OSP Stara Łubianka ponownie został zadysponowany do pożaru nasypu kolejowego pomiędzy Płytnicą a Ptuszą. W tych działaniach udział brały jednostki z powiatu złotowskiego min.: JRG Złotów OSP Jastrowie, OSP Tarnówka.

Tankowanie parowozu w Płytnicy PDF Drukuj Email

30 maja o godzinie 8:55 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do uzupełnienia wody w parowozie. Parowóz pokonywał trasę z Poznania do Kołobrzegu. Po kilku minutowym postoju w obłokach pary pociąg ruszył w dalszą drogę.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»