. PDF Drukuj Email

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

Film:OSP Star Łubianka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz upływającego roku,
Pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech świąteczny czas zamieni się w magiczne chwile spędzone w gronie rodzinnym,
A przy Waszych stołach nigdy nie zabrakło miłości, dobroci i nadziei.
Aby cudowny śpiew kolęd oraz zapach potraw wypełnił każdy zakątek domu.
Niech pierwsza gwiazdka spełni każde marzenie i myśl płynącą prosto z serca.
Oby pokój oraz ciepło Świąt towarzyszyło nam przez cały następny rok
I by szczęście nigdy nie opuściło kochających się ludzi.
Zdrowia, Szczęścia, Miłości oraz wszelkiej Pomyślności składa:
                                                                             Zarząd OSP w Starej Łubiance

Najechał na tył lawety PDF Drukuj Email

16 grudnia o godzinie 10:22 zostaliśmy powiadomieni o zdarzaniu drogowym na drodze K10 między Starą Łubianką a Piłą. Na miejscu okazało się że samochód osobowy uderzy w naczepę. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Działania zakończyliśmy po około dwóch godzinach.

Święty Mikołaj odwiedził strażaków w Starej Łubiance PDF Drukuj Email

18 grudnia w remizie strażackiej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe wszystkich druhów i druhen wraz ze ich pociechami. Spotkanie odbyło się w towarzystwie Świętego Mikołaja, który przybył do nas wozem bojowym i wręczył wszystkim dzieciom słodkie upominki. Następnie naczelnik naszej jednostki dh Piotr Ferster złożył wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe i noworoczne po czym wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Potem w świątecznej atmosferze wszyscy udali się na drobny poczęstunek. Było to miłe oderwanie się od świątecznych przygotowań.

tekst: dh Dominika Bujanowska

Kampania społeczno - edukacyjna KP PSP Piła PDF Drukuj Email

Okres jesienno - zimowy to nie tylko chłód, który z nią przychodzi, ale także ogrzewanie domów za pomocą pieców centralnego ogrzewania lub kominków. Zjawisko jakie związane jest z ogrzewaniem domów za pomocą pieców, bądź kominków, to zapalenie się sadzy w kominie. Zapalenie się sadzy w kominie może spowodować pęknięcie komina, a co za tym idzie …?! Przedostanie się pożaru do wnętrza pomieszczeń, a drobne i mało zauważalne pęknięci otwierają drogę dla cichego zabójcy jakim jest CZAD.

Aby zapobiec tego typu zdarzeniom właściciele budynków mieszkalnych powinni zadbać we własnym zakresie lub wynajmując firmy zajmujące się tego typu usługami o systematyczne czyszczenie przewodów dymowych wentylacyjnych (sprawdzanie co 3 miesiące, 2 razy do rok czyszczenie).

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, autorstwa kolegów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile:

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»