Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Przyjaciele z ZS w Starej Łubiance odwiedzili Naszą OSP Drukuj Email

W dniach 5 i 6 maja druhów z OSP Stara Łubianka odwiedziły cztery grupy dzieci z ZS im. Władysława Stanisława Reymonta z naszej miejscowości. Jako pierwsze naszą remizę oglądały dzieci klas 1-3 wraz z paniami wychowawczyniami. Tego dnia dzieci poznały na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem się posługuje i jak rozległą wiedzę powinien posiadać. Dzieci mogły także, zobaczyć i spróbować podawania wody z szybkiego natarcia. Przy okazji wizyty została przeczytana książka ,, Jak Wojtek został strażakiem''. Dzieci zadawały naczelnikowi Piotrowi Ferster wiele ciekawych pytań, na pożegnanie dzieci wraz z opiekunami i druhami stanęły do pamiątkowego zdjęcia.

Kolejnego dnia naszą remizę strażacką odwiedziły grupy Przedszkolne wraz z paniami wychowawczyniami. Nasi druhowie Piotr Ferster, Zbigniew Grzelak, Mateusz Grzelak, Szymon Bujanowski i Andrzej Bajer wprowadzili dzieci w zadania strażaków, pokazali jak wygląda alarmowanie i wyjazd wozu strażackiego do zdarzenia. Największa atrakcją dla naszych gości było zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego i lanie wody z węży. Po pamiątkowym zdjęciu i słodkim poczęstunku z wesołymi minkami dzieci powróciły do swoich szkolnych zajęć.
       Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz miłą atmosferę podczas spotkań.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Białośliwiu PDF Drukuj Email

Foto: Tomasz Znajdek

2 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Wiktora Kajj w Białośliwiu, odbyły się  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie powiatu pilskiego w trzech kategoriach : szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Turniej tradycyjnie składał się z dwóch etapów, z części pisemnej i ustnej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Gminę Szydłowo i jednostkę OSP Stara Łubianka reprezentowało rodzeństwo Dominika i Szymon Bujanowscy, a w kategorii szkoły gimnazjalne Gminę Szydłowo i ZS im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance reprezentowała Wiktoria Szymanek.

Po zaciętej rywalizacji w finale, Nasi druhowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: zajęli :
I miejsce Dominika Bujanowska
II miejsce Szymon Bujanowski

W kategorii szkoły gimnazjalne:
II miejsce Wiktoria Szymanek

Zwycięzcą gratulujemy, a Dominice Bujanowskiej życzymy dalszych sukcesów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim we Wronkach.

Pożar poddasza w Dobrzycy PDF Drukuj Email

5 lutego o godzinie 11:00 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Piła, zadysponował zastęp OSP Stara Łubianka do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Dobrzyca. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu. Pożar udało się szybko zlokalizować i ugasić. Kolejne działania polegały na rozebraniu spalonej części dachu oraz dokładnym sprawdzeniu kamerą termowizyjną poddasza. Na miejscu działali strażacy z JRG 1 Piła, Oficer Operacyjny Miasta, Komendant PSP w Pile, Policja, pogotowie energetyczne.

. Drukuj Email

Wszystkim Druhnom i Druhom z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy:

Miłości, która jest najważniejsza,
Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,
Pracy, która pomaga żyć,
Uśmiechów bliskich, które pozwalają lżej oddychać,
I szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
Wesołych Świąt !

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
                                     w Starej Łubiance

Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance informuje, że dnia 06 lutego 2016 r. o godzinie 15:30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, w sali parafialnej "Nazaret".

Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszamy w dniu zebrania na godzinę 19:00.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»