Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 59594
Reklama
Spłonęła leśniczówka w Krępsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 07:38

       Dnia 31 października o godzinie 23:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Krępsko. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy w całości objęte ogniem poddasze. Podaliśmy dwa prądy gaśnicze w natarciu, w miarę docierania następnych sił i środków pożar udało się zlokalizować następnie przystąpiono do dogaszania. Na miejscu działały JRG 1 Piła, JRG Złotów, OSP Krajenka, OSP Szydłowo, OSP Głubczyn, obecni również byli Oficer operacyjny miasta, Komendant PSP mł. bryg. Rafał Mrowiński, Wójt Gminy Szydłowo p Dariusz Chrobak oraz Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo p. Piotr Drożdż. Po ugaszeniu pożaru wszystkie jednostki zostały odesłane, natomiast nasz zastęp dozorował miejsce akcji do godziny 7:00.

 
Najechanie za Starą Łubianką na K10 PDF Drukuj Email

       21.10.2015r. w godzinach nocnych 2:40 na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Starą Łubianką a Nową Łubianką doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku najechania jeden z pojazdów został zepchnięty z pasa drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowana została jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, kierowaniu ruchem i sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu oprócz naszego zastępu działały 4 radiowozy policji, JRG1 Piła, oraz zespół ratownictwa medycznego. Utrudnienia na DK 10 trwały 6 godzin.

 
Pożar zboża w Samborsku PDF Drukuj Email

       18 lipca o godzinie 14:35 zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka został zadysponowany do pożaru zboża w miejscowości Samborsko w powiecie złotowskim. Na miejscu zdarzenia działały zastępy z: JRG Złotów, JRG 1 Piła, OSP Jastrowie, OSP Okonek, OSP Osówka, OSP Tarnówka, OSP Sypniewo, OSP Radawnica, OSP Podgaje oraz samolot Dromader z Krępska. Spaleniu uległo około 50 ha.

 
Czołówka na K10 PDF Drukuj Email

       W czwartek 24 lipca o godzinie 5:41 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pile zadysponował zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Starą Łubianką a Piła. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci zostały poszkodowane i przewiezione przez ZRM do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Na miejscu zdarzenia działały 2 zastępy z JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, 2 karetki pogotowia oraz policja.

       W trakcie działań zastęp GBA 2,5/25 Stara Łubianka został zadysponowany do kolejnego zdarzenia drogowego. Oddalonego około 2 km od poprzedniego w kierunku Starej Łubianka. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody osobowe znajdujące się na poboczu drogi. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu baterii akumulatora. Po usunięciu aut przez pomoc drogową, ze względu na duże uszkodzenia przydrożnego drzewa, podjęto decyzję o wycięciu. Na miejsce zdarzenie również dotarł zastęp JRG 1 Piła, po zakończeniu działań na pierwszym wypadku. Po neutralizacji płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia przekazano policji i zastępy straży udały się do remiz. Utrudnienia na K-10 trwały 3 godziny.

 
Dachowanie na moście w Krępsku PDF Drukuj Email

       17 lipca przed godziną 11 zastęp OSP Stara Łubianka został zadysponowany do dachowania samochodu na trasie Piła - Krępsko. Na miejscu zdarzenia okazało się, że jedna osoba w stanie ciężkim została zabrana do Szpitala Specjalistycznego w Pile. W akcji brały udział 3 zastępy JRG 1 Piła, OSP Stara Łubianka, ZRM oraz Policja

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18