Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość

Reklama
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Białośliwiu PDF Drukuj Email

Foto: Tomasz Znajdek

2 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Wiktora Kajj w Białośliwiu, odbyły się  powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie powiatu pilskiego w trzech kategoriach : szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Turniej tradycyjnie składał się z dwóch etapów, z części pisemnej i ustnej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Gminę Szydłowo i jednostkę OSP Stara Łubianka reprezentowało rodzeństwo Dominika i Szymon Bujanowscy, a w kategorii szkoły gimnazjalne Gminę Szydłowo i ZS im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance reprezentowała Wiktoria Szymanek.

Po zaciętej rywalizacji w finale, Nasi druhowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: zajęli :
I miejsce Dominika Bujanowska
II miejsce Szymon Bujanowski

W kategorii szkoły gimnazjalne:
II miejsce Wiktoria Szymanek

Zwycięzcą gratulujemy, a Dominice Bujanowskiej życzymy dalszych sukcesów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim we Wronkach.

. Drukuj Email

Wszystkim Druhnom i Druhom z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy:

Miłości, która jest najważniejsza,
Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,
Pracy, która pomaga żyć,
Uśmiechów bliskich, które pozwalają lżej oddychać,
I szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
Wesołych Świąt !

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
                                     w Starej Łubiance

Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance informuje, że dnia 06 lutego 2016 r. o godzinie 15:30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, w sali parafialnej "Nazaret".

Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszamy w dniu zebrania na godzinę 19:00.

Pożar poddasza w Dobrzycy PDF Drukuj Email

5 lutego o godzinie 11:00 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Piła, zadysponował zastęp OSP Stara Łubianka do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Dobrzyca. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu. Pożar udało się szybko zlokalizować i ugasić. Kolejne działania polegały na rozebraniu spalonej części dachu oraz dokładnym sprawdzeniu kamerą termowizyjną poddasza. Na miejscu działali strażacy z JRG 1 Piła, Oficer Operacyjny Miasta, Komendant PSP w Pile, Policja, pogotowie energetyczne.

Spłonęła leśniczówka w Krępsku Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Dnia 31 października o godzinie 23:28 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Krępsko. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy w całości objęte ogniem poddasze. Podaliśmy dwa prądy gaśnicze w natarciu, w miarę docierania następnych sił i środków pożar udało się zlokalizować następnie przystąpiono do dogaszania. Na miejscu działały JRG 1 Piła, JRG Złotów, OSP Krajenka, OSP Szydłowo, OSP Głubczyn, obecni również byli Oficer operacyjny miasta, Komendant PSP mł. bryg. Rafał Mrowiński, Wójt Gminy Szydłowo p Dariusz Chrobak oraz Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo p. Piotr Drożdż. Po ugaszeniu pożaru wszystkie jednostki zostały odesłane, natomiast nasz zastęp dozorował miejsce akcji do godziny 7:00.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»